Svatba

Napsal Tesa (») 10. 8. v kategorii Nejlepší okamžiky v životě, přečteno: 171×

Svatba

Jeden z nejhezčích okamžiků - svatba. Pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, že chodím s Honzou, teda přesně, že se pozítří bereme. Je polovina září a svatba se bude konat u něj doma. Obřad bude venku a hostina potom také. Naši jsou rozvedení a tak tady bude jenom mamka, protože otec musí být v práci, nedostal volno. Takže k oltáři mě povede brácha. Abych nezapomněla, moje svědkyně je Kate, Michalovi jde za svědka Pavel, jako družičku mám Nikol a Amanda, která je tu i s Vojtou a je tady i Petr, Marek a Martin, ten díky kterému tohle všechno vlastně začalo.

Dva dny před obřadem jsme se všichni mladí sešli i s našimi rodiči, u Michala doma, že uděláme oslavu. S Kate a Amandou sedíme u nich na terase a povídáme si. „Jsi nervózní?“ Zeptá se mě Amy, „Jistě, je to zvláštní.“ „A víš co je nejlepší?“ Zeptá se Kate, já jenom zakroutím hlavou, „Že se to vážně děje.“ Usměje se „Konečně se berete.“ Dopoví. „Jsi nejmladší, a přesto se vdáváš nejdřív.“ Po této hlášce se všechny rozesmějeme. Když v tom se přiřítí Marek, s docela ustaraným výrazem a když ho uvidím, hned mi z tváře zmizí úsměv a holkám taky. „Lily, možná bys měla jít zkontrolovat Michala, když jsem ho naposledy viděl, vzala si ho do parády jeho mamka“ poprosí mě. „Marku co je na tom divného?“ „Už skoro půl hodiny tady vaši rodiče nejsou a on se ještě nevrátil. Běž za ním, tebe potřebuje víc než nás.“ „Dobře, zajdu za ním.“ Potom se zvednu a z terasy přejdu do domu, kde v obývaku sedí Pavel, Petr, Marek, Adam a Nika, která hned jak si mě všimne, s úsměvem přejde kolem mě na terasu za holkama. Pomalu procházím chodbami v domě, až dojdu na schody do posilovny, kde vidím sedět sklíčeného Míšu. Sejdu poslední schody a sednu si vedle něj. Vím, že si mě všiml, tedy hlavně mých podpatků, a proto si položím hlavu na jeho rameno. „Je to neskutečné.“ „Ano, máš pravdu.“ „Nějak pořád nechápu, že se to doopravdy děje. My se bereme.“ mluvíme potichu. „Víš, že Kuba byl o tomhle přesvědčený od začátku?“ „O čem?“ „No o tom, že se milujeme. Nebýt jeho asi si to nikdy neuvědomím.“ „Je asi chytřejší než dělá. A za to bych mu měl poděkovat.“ „Míšo?“ „No?“ „Už odešli?“ „Jo. A prý je nemáme čekat.“ „Dobře. Jsi ke mně upřímný?“ „Jistě.“ „Tak co se stalo? CO ti řekla?“ „Lily, já........, co když, co když nejsem pro tebe dost dobrý.“ zeptá se potichu, jako by se bál odpovědi a položí svou hlavu na mou. „A proč jsem teda tady a chystám se na to, abych si tě vzala?“ zeptám se ho a on jen kývne hlavou, proto pokračuju: „Michale, známe se už od školky, myslím, že poznám, kdy jsi pro mě dobrý, a já VÍM, že TY a JÁ k sobě patříme. Pochop to, miluju tě a doufám, že ty mě taky. Co ještě potřebuješ za důkazy.“ Cítím, jak se usmívá „Děkuju, jsi ta nejlepší holka, jakou můžu mít.“ Zvedne hlavu, otočí se ke mně a začne se přibližovat, já zavřu oči a nechám ho, aby mě políbil. Líbáme se chvíli, ale jemně. Když se odtáhne, obejmu ho kolem pasu a schovám se mu do náručí. On mě objímá a občas mě políbí do vlasů. Já zavřu oči a vzpomenu si na to, jak mě požádal o ruku.

Dlouho jsme spolu ze začátku chodili tajně, aby to nikdo nevěděl. Tvrdil mi, že mě nechce vystavovat všem těm zbohatlým známým, aby mi nikdo z nich těmi svými řečičkami neubližovali. To bylo ještě v době, kdy jsem byla tlustá. Chápala jsem ho, nebo jsem se o to aspoň snažila. Vše se změnilo ve chvíli, kdy jsem se od jeho sestry dozvěděla, že všichni říkají, že má přítelkyni a že už s ní chodí do společnosti. Nesla jsem to těžko, a proto jsem před ním utekla. Jelikož věděl, kde bydlí mí rodiče, tak jsem se i přes námitky rodičů nastěhovala na necelý půl rok k mé sestře, kde jsem hodně cvičila a snažila se zhubnout. I když jsem se snažila na něho nemyslet, bylo to nemožné, až příliš jsem ho milovala. Všichni jsme odmaturovali lépe, než jsme čekali a na oslavě, kterou jsme si, jako naše parta uspořádali, přišel na pozvání mé nejlepší kamarádky i on. Bylo to poprvé, od té doby, kdy jsme se viděli. Přede všemi mými kamarády, kteří ho neměli moc rádi, protože věděli, jak moc jsem ho milovala a jak mi ublížil, mě políbil a nezalekl se ani, když k němu přišli Vojta a Petr a řekli mu, že ho zabijou, jestli mi někdy ublíží. Slíbil jim, že už nikdy mi neublíží. V ten večer mi to všechno vysvětlil. A od té doby mě bral všude na ty akce a hrdě mě představoval jako svou přítelkyni. Bohužel hned ten rok na podzim on začal pracovat na plný úvazek a já nastoupila na vysokou, takže jsme se vídali jen o víkendech. Takhle to pokračovalo ještě další tři roky, než se odhodlal k tomu činu.

Seděli jsme u nich na zahradě, a Adam s Nikolou se koupali v bazénu a my dva leželi na lehátcích. Když v tom se zvedl, chytl mě za ruku a odvedl mě k houpačce. Posadil mě na ni a sedl si vedle. Chvíli jsme si dívali do očí, nechápala jsem to. Když se znovu postavil a klekl si přede mě, rozbrečela jsem se a stoupla jsem si taky. Z kapsy vytáhl nádherný prstýnek, nasadil mi ho na prst, a vyslovil tu otázku: „Vezmeš si mě?“ Pře slzy jsem neviděla, ale s úsměvem jsem mu odpověděla „ANO!“ Michal se zvedl, sklonil se ke mně a políbil mě. Po tom, jsme se oba rozesmáli, a když si toho všimli Vojta a Nikol, rozeběhli se za námi a Niki mi skočila do náručí a objímala mě. Adam si mezitím přátelsky plácl s Michalem a pak objal i mě. Hned ten den jsme to volala rodičům a další víkend jsme se sešly s holkama.

Po nějaké době jsem otevřela oči a z ničeho nic jsem ho políbila. „Na co jsi myslela?“ „Na tebe, myslím na tebe pořád.“ „Lily, asi bysme měli jít za nima, nerad bych, aby vyhodili barák do povětří.“ „Tak jo.“ Postavila jsem se a upravila si šaty a jemu košili. Vyšli jsme schody a už před dveřmi jsme slyšeli jejich rozesmáté hlasy.  Marek všem vyprávěl nějakou vtipnou historku a všichni se smáli. Když jsme tam přišli a posadili jsme se k nim, zvedla se Kate a Amanda a zašly do kuchyně pro skleničky a šampaňské. Donesly to vše do obývaku a Kuba otevřel láhev a nalil všem. Připili jsme si a někdo pustil hudbu. Nejdřív se zvedli Petr s Kate a Vojta s Amandou. Po chvíli se ke mně nahnul Michal a říká: „Pojď si zatančit“ a zvedl mě ze sedačky. Tančili jsme, povídali jsme si a pili jsme docela dlouho, ale nebyli jsme opilí. Někdy kolem druhé ráno jsme to zabalili a šli spát. Ráno jsem se probudila v objetí s Michalem. Celý den jsme ještě chystali všechno potřebné na náš den D. Večer jsem usínala v pokoji sama a unavená. 

Další den jsem se probudila s dobrou náladou, dopoledne jsem se chystala v  pokoji. Obřad měl začít ve 12, takže od 9 mi holky pomáhali se nachystat, namalovat, učesat a obléct. Přesně ve tři čtvrtě na 12, přišel do pokoje brácha s tím, že hosté už jsou tam a že je vše připraveno.  Holky vyšly přede mnou, brácha mi podal kytici a chytl mě za ruku a vedl mě ven. Když jsme vyšli na terasu a sešli jsme schody k bazénu, prošli jsme kolem něj a už jsme kráčeli po zahradě k němu. Všichni hosté seděli na židličkách, ale teď už stáli. Brácha mě pomalu vedl tou uličkou k mému vyvolenému. Před námi šly Amy a Niki a u Michala stála Kate, jako můj svědek. Když jsme došli až k němu, podal mu brácha moji ruku a dal mi pusu na tvář. „Ochraňuj ji!“ „Budu.“ Brácha si šel sednout a obřad mohl začít. „Sešli jsme se zde, abychom spojili tyto snoubence ve svazek manželský. Ptám se vás pro to, pane ženichu, berete si slečnu Lilianu Alarconovou za právoplatnou manželku?“ „Ano.“ „Ptám se vás, slečno nevěsto, berete si pana Michala Montiela za právoplatného manžela?“ Když jsem odpovídala, byla jsem nervózní, „Ano.“ „Proneste své sliby.“ „Já, Michal, odevzdávám se tobě, Lilian a přijímám tě za manželku. Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím, a že s tebou ponesu všichni dobré i zlé až do smrti.“  Ze začátku se mi třásl hlas, ale zvládla jsem pronést svůj slib bez chyby: „Já, Liliana, odevzdávám se tobě, Michale a přijímám tě za manžela. Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím, a že s tebou ponesu všichni dobré i zlé až do smrti.“ „Vyměňte si prsteny.“  Michal vzal prsten a mou ruku a nasadil mi ho na prsteníček, potom jsem vzala já prsten a nasadila ho jemu. „Tímto Vás prohlašuji za manžele, můžeš políbit nevěstu.“  Sklonil se ke mně a vroucně mě políbil. Všichni se potom k nám rozešli a přáli nám všechno nejlepší.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a tři